پرسمان- راز سر به مهر مرحوم بابابزرگ

ما یک پدربزرگ مرحومی داریم – بله هنوز هم داریم – ایشان درست در آخرین لحظات حیات یک جمله ای گفتند و جان بجان آفرین تسلیم کردند که هنوز ما در حل این معما مانده ایم. من که گفتم این جمله باید حتماً‌چیزی در مایه پیش گویی های نوستراداموس باشد و عمر ما به درک معنای آن کفاف نمی دهد. البته خیلی در مورد آن فکر کرده ام، آنقدر که یکبار مرحوم به خوابم آمد و یک ضربت دوبل ( دو دستی) برسم التفات و محبت به سر ما کوبید و فرمود: که پسره خرفت بجای اینکه بشینی و برای خودت لاطائلات ببافی، نشانه ها را دنبال کن.
آقای عزیز من که شما باشید ، من هم از آن روز شدیداً افتاده ام توی خط نماد شناسی و درک معانی سمبولیسم و کشف استعارات. اما جمله این بود: (( هوا خیلی پسه. منتظر طوفان عظیم باشید)) بلافاصله پس از این تا همین الآن من هر روز تمام خبرهای مربوط به اوضاع جوی را رصد میکنم. حتی پیش بینی های چند ماه آینده را ولی هیچ نشانه ای از طوفان و پس بودن هوا ندیده ام. البته شاید مرحوم بابا بزرگ با توجه به روحیه جهان وطنی که همواره داشتند طوفان کاترینا و سونامی های چند ساله اخیر را پیش بینی کرده باشند ولی خیلی هم مطمئن نیستم. به نظرم این رازی است که تا آخر سر به مهر خواهد ماند.
اما نکته جالب که برایم بسیار عجیب و غریب و خارج از فهم است اینست که چرا از صبح روزی که مرحوم بابابزرگ فرق سر ما را به شدت نوازش کرد من هر روز صبح که بیدار می شوم در مسیر پیاده روی یک کتاب در مورد مسائل سیاست خارجی و اقتصاد پیدا می کنم.
سوال من از شما اینست که چرا مردم اینقدر نسبت به حفظ و نگهداری کتاب بی توجه شده اند؟ آخر آدم عاقل کتاب را بعد از خواندن دور می اندازد؟ البته من همه این کتابها را توی کیسه پلاستیکی میکنم و در ظروف مخصوص بازیافت قرار می دهم تا بدینوسیله در حفظ محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان و همینطور آب شدن خرسهای قطبی که دردشان بخورد توی سر من و همه فک و فامیلم نقش موثر ایفا کنم؟ سوال بعدیم اینست که شما یک منبع یا یک سایت خوب که بتواند موارد جوی را تا چند سال بعد بطور دقیق پیش بینی کند سراغ ندارید؟

1 دیدگاه در “پرسمان- راز سر به مهر مرحوم بابابزرگ

  1. ما تکرار اجداد خود هستیم،با این فرق که ناخواسته به پورت مدرنیته وصلیم و ناخواسته آپدیت میشویم ولی دست آخر فقط آپشن های ما اضافه میشود.
    من یکی تکرار عمه خودم هم هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*